AÖF SINAV SONUÇLARI – AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ

AÖF SINAV SONUÇLARI – AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ

                                      https://ogrenci.anadolu.edu.tr/

AÖF sınav sonucunuzu ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden öğrenmek için Tıklayınız

 

AÖF Sınavları ile ilgili Forum bölümümüzden yardım ve bilgi alabilirsiniz.

 

 AÖF(Açık Öğretim Fakültesi) internet sitesinde verilen hizmetler.

AÖF Büro-Web Hizmeti
AÖF öğrencileri; okul kayıtları, harç bilgileri, ders notları vb. bilgilere buradan ulaşabilirler. Ayrıca Sınav Giriş belgesini de buradan alabilirler ve gerektiğinde adres değişikliklerini de burada yaptırabilirler. Tüm AÖF online hizmetlerini AÖF Web-Büro’dan öğrenebilirler.

AÖF E-Posta Hizmeti 
E-posta hesabı oluşturma, e-posta okuma ve yazma, şifre değişikliği, şifre hatırlatma kaydı vb. hizmetleri AÖF E-Posta Hizmeti sayfamızda bulabilirsiniz. E-postalarına, Outlook, Thunderbird vb. e-posta istemci uygulamalarıyla ulaşan kullanıcılarımız, yapmaları gereken ayarları da buradan öğrenebilirler. Yine Bu sayfalardan AÖF posta hizmeti ile ilgili çeşitli bilgilere ve kaynaklara ulaşabilirsiniz.

AÖF Sınav Sonuçları 
Geçerli döneme ait ders notlarınıza ve sınav sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz. Ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden AÖF Sınav sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz. AÖF Sınav sonuçları açıklandığı zaman sayfanın yukarısında bulunan bağlantıdan sınav sonuçlarına ulaşabilirsiniz. TC Kimlik numaranız ile giriş yaparak Sınav Sonucunucu öğrenebilmektesiniz. Şifresiz ders notu yayınını engellemişseniz, size bir sonraki sayfada şifreniz de sorulacaktır. Eğer geçerli dönemde aktif öğrenci değilseniz ders notlarınızı görüntüleyemezsiniz.

Mezunlar Birliği 
Anadolu Üniversitesi Mezunlar Birliği web sitesine ulaşabilirsiniz.

Kredi Sınama Anketi
Sorumlu olduğunuz derslerin Avrupa Kredi Transfer Sistemi (AKTS) kredilerinin belirlenmesine ilişkin anketi burada bulabilirsiniz.

ECDL Eğitimi 
Avrupa Bilgisayar Yetkinlik Sertifikası (ECDL) Eğitimi, Anadolu Üniversitesi öğrencileri ve personeli için başladı.

Mobil Öğren 
Sınav sonuçlarının, önemli tarihlerin ve hatırlatma mesajlarının otomatik olarak ve ücreti karşılığı cep telefonunuza geleceği Kısa Mesaj Servisi bulunmaktadır. Hizmetin içeriği hakkındaki ayrıntılı bilgiyi, ilgili şirketin web sitesinden alabilirsiniz, bu hizmet AÖF tarafından verilmemektedir.

Sıkça Sorulan Sorular 
AÖF Büro-Web Hizmetleriyle ilgili sıkça sorulan sorulara ve cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz. AÖF ile ilgili soru ve yardım için çeşitli kaynaklar bulunmaktadır.

AÖF Yardım 
AÖF öğrencileri; fakülteleri, bölümleri, dersleri, notları vb. konulardaki istek, şikayet ve ihtiyaçlarını bu adrese e-posta ile bildirebilirler. Sitede bulunan iletişim formu aracılığı ile sormak istediğiniz sorulara yanıt alabilirsiniz.

AÖF Teknik Yardım 
AÖF öğrencileri, AÖF İnternet hizmetlerimiz ile ilgili istek, şikayet ve ihtiyaçlarını bu adrese e-posta ile bildirebilirler.

SIKÇA SORULAN SORULAR 

Arkadaşımın sınav sonucuna bakabilir miyim? 
Numarasını biliyorsanız sadece geçerli dönem sınav sonuçlarına bakabilirsiniz. Her AÖF öğrencisi için bir şifre vardır. Öğrenci kendi şifresini kullanarak siteye girebilir ve sadece kendine ait bilgilere ulaşabilir. Herhangi bir öğrenci bir başka öğrencinin bilgilerine ulaşamaz.

Arkadaşımın şifresi nedir? 
Şifreler sadece AÖF bürolarından gerçek şahıslara verilir. Herhangi bir ikinci şahıs, ilgili öğrencinin şifresini öğrenemez, şifre talebinde bulunamaz.

AÖF hakkındaki bilgileri nereden bulabilirim? 
http://www.aof.anadolu.edu.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. AÖF ile ilgili tüm online işlemlerinizi buradan gerçekleştirebilirsiniz.

E-posta veya telefon ile adres değişikliği yaptırabilir miyim? 
Hayır. Adres, büro ve sınav merkezi değişikliğinizi AÖF bürolarından yaptırabilir ya da ogrenci.anadolu.edu.tr adresine girerek kendiniz yapabilirsiniz.

E-posta adresimi bana bildirir misiniz? 
Hayır. Her öğrenci (eğer hala almadıysa) kendine bir e-posta hesabı alabilir, bir başkası onun adına e-posta hesabı alamaz. E-Posta hizmeti ile ilgili ayrıntılı bilgi AÖF Öğrenci girişi sayfasından alabilirsiniz.

E-posta kutularıma kendi bilgisayarımdan nasıl ulaşabilirim? 
AÖF E-Posta hizmeti ile ilgili bilgileri, E-Posta kurulumu ile ilgili teknik yardım konularını AÖF öğrenci portalından öğrenebilirsiniz.

E-posta ve BÜRO-WEB sitesi ile ilgili teknik problemlerimi kime bildirmeliyim? 
postmaster@aof.anadolu.edu.tr adresine bildirebilirsiniz. Bu adrese ileteceğiniz diğer konulardaki e-postalar cevaplandırılmayacaktır.

Fakültem, sınıfım, dersim vb. konulardaki istek, şikayet ve ihtiyaçlarımı kime bildirmeliyim? 
mrkburo@anadolu.edu.tr adresine istek, şikayet ve ihtiyaçlarınızı bildirebilirsiniz.

Sınavlarda geçerli olabilmesi için adres değişikliğini en geç ne zaman yaptırmalıyım? 
Yeni öğrenci iseniz “Yeni Kayıt Klavuzuna”, eski öğrenci iseniz “Kayıt Yenileme Klavuzuna” bakmanız gerekiyor.

Sınav sonuçları ne zaman yayınlanacak? 
Sınav sonuçları, cevap kağıtlarının okunmasının ardından idari işlemleri biter bitmez yayınlanır.

Sınav sonuçları nerede yayınlanacak? 
Şu anda ziyaret etmekte olduğunuz AÖF BÜRO-WEB sitesinde AÖF sınav sonuçları açıklanmaktadır.

Şifremi unuttum/kaybettim/hatırlamıyorum. Bana gönderir misiniz? 
Hayır. Şifrenizi herhangi bir AÖF bürosundan şahsen başvurarak almak zorundasınız.

AÖF Kayıt Yenileme

2011-2012 öğretim yılı kayıt yenileme işlemleri 28 Kasım 2011 tarihinde başlayacak ve 23 Aralık 2011 tarihinde sona erecektir. Kayıt yeniletecek öğrenciler, Öğretim Gideri ve Öğrenci Katkı Payı 1. taksitlerini (veya tamamını) yukarıda belirtilen tarihler arasında ödemeleri gerekiyor.

Kayıt yenileme durumunuzu öğrenmek için tıklayınız.

Tags: , , , ,

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*


*

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.